Studium v zahraničí - otázky a odpovědi

Jak velký pokrok udělám během dvoutýdenního kurzu v zahraničí?

Krátkodobý pobyt v zahraničí přispěje hlavně ke zlepšení Vašeho mluveného projevu a pohotovosti ve vyjadřování. Naučíte se rychleji reagovat na položené otázky a ztratíte obavu z možných chyb. Zjistíte, na jaké úrovni jste schopni komunikovat, a pokud s touto úrovní nebudete spokojeni, získáte velkou motivaci k dalšímu studiu.

Je mi více než 40 let. Není to na studijní pobyt příliš mnoho?

Jazykový kurz můžete absolvovat v podstatě v jakémkoliv věku. Obáváte-li se však „příliš mladých“ spolužáků, můžete se přihlásit do některého z programů pro manažery, kde bývá věkový průměr studentů znatelně vyšší než v běžných skupinových kurzech. Je-li Vám hodně přes 50 let a chcete si kurz více užít, můžete se přihlásit do některého z programů 50+, kde je výuka doplněna zajímavým programem.

S jak velkým předstihem se musím na jazykový kurz přihlásit?

Chystáte-li se do míst, kam není nutné vízum, je dobré jazykový kurz objednat minimálně 1 měsíc předem. U destinací s vízovou povinností je potřeba počítat s minimálně tříměsíčním předstihem. Budeme tak mít dostatek času na zařízení formalit a všech objednaných služeb. Plánujete-li výjezd na letní měsíce, je výhodné kurz objednat co nejdříve před začátkem letní sezóny. Vyhnete se zklamání z obsazených míst a navíc pořídíte leteckou dopravu za výhodnější ceny.

Chci poslat na kurz desetileté dítě. Jak se do zahraničí dopraví?

Na jazykové kurzy v zahraničí vysíláme samostatně děti již od 6 let. Letecké společnosti pro malé cestovatele nabízejí takzvaný asistenční servis. Dítě od Vás na letišti převezme letuška a dopraví ho bezpečně až na palubu letadla. Stejnou službu zajistí letecký personál i při předání dítěte zástupcům školy. Dohled je zajištěn během letu i v průběhu případného přestupování. Asistenční servis je nutné objednat hned při rezervaci letenky. Každá letecká společnost jej poskytuje za jiných podmínek.

Mám zájem o kurz v zemi s vízovou povinností. Zajistíte mi vízum?

Země s vízovou povinností mají odlišné podmínky pro udělení vstupních víz. Zajistíme Vám veškeré potřebné informace a doklady o studiu, které je nutné k žádosti připojit, a pomůžeme Vám s vyplněním formulářů. Je-li však požadován osobní pohovor, budete muset schůzku absolvovat sami.

Jak se na místo konání kurzu dopravím?

Leteckou, autobusovou či vlakovou dopravu do země, do které cestujete, Vám rádi zajistíme. Otázkou zůstává doprava z cílové stanice do místa ubytování. Nejpohodlnější, ale zároveň nejnákladnější variantou je vyzvednutí zástupcem školy a odvoz do místa ubytování. Tuto službu je možné objednat a předplatit současně s jazykovým kurzem. Cestujete-li do Velké Británie, zakoupíme Vám lístek na navazující autobusovou dopravu ještě před odjezdem do zahraničí. Samostatnější cestovatelé si mohou dopravu do místa ubytování zajistit podle informací na webových stránkách jednotlivých měst nebo letišť. 

Je nutné pojištění na cestu do zahraničí?

Před odjezdem do zahraničí doporučujeme sjednat cestovní pojištění. Řada cestovatelů spoléhá na pojištění vyplývající z členství v EU nebo z uzavřených mezinárodních smluv. Pojistné podmínky se ale v jednotlivých zemích velmi liší. Mnoho služeb spojených s lékařskou péčí je v zahraničí kryto jen částečně nebo vůbec. Spoléháte-li na pojištění plynoucí z platebních karet, ověřte si pečlivě pojistné podmínky. S Channel Crossings si můžete objednat pojištění u Evropské cestovní pojišťovny, která se na cesty do zahraničí specializuje.

Co budu dělat po skončení denní výuky?

Zahraniční školy nabízejí program pro aktivně strávený volný čas. Během týdne jsou to různé společné kulturní nebo sportovní akce, o víkendu výlety do okolí. Nabídka bývá nejpestřejší v letní sezóně, kdy je ve školách nejvíc studentů a možnosti volnočasových aktivit jsou nejširší. Některé z akcí jsou zdarma, jiné se hradí na místě. Kurzy pro děti a mládež mají aktivity a výlety zpravidla již zahrnuty v ceně.

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky Blog
Mapa stránek Domů Napište nám