Úvodní strana
Blog jazykové agentury Channel Crossings

Blog jazykové agentury Channel Crossings

Za čtvrtstoletí, které už naše agentura působí na trhu jazykových služeb, jsme získali spoustu informací a zkušeností, o které jsme se rozhodli s Vámi podělit. Často na to na osobních schůzkách nebo v rámci klasické obchodní spolupráce není prostor, a proto jsme založili blog, na kterém budete pravidelně v několika rubrikách nacházet příspěvky ze zákulisí naší agentury. Věříme, že se stanete jeho pravidelnými čtenáři.

(14. 10. 2018) Jak se konečně naučit anglicky? Změňte svou perspektivu

Všichni se snažíme najít nějaké triky na to, jak se rychle a jednoduše naučit anglicky. Hlavně aby to nebolelo. Proč si ale myslíme, že to musí “bolet”? Protože se díváme na učení jako na mučení. Učení je na nic. Učení se musí. Učení je nuda. Proč se trápit? Ne, skutečně se trápit nemusíte.

Zkuste se na chvíli oprostit od té nudné představy učení za stolem, drcení a biflování… Představte si, že se učíte bavením se s lidmi se skleničkou vínka v ruce. Povídáte si s přáteli, smějete se a cítíte se dobře. Že je to nemožné? Vážně? A jak jsme se naučili náš mateřský jazyk? Byli jsme snad jako malí posazeni za stůl s tužkou v ruce a učebnicí před nosem? Nikoli. Byli jsme s našimi rodiči, s naší rodinou, která na nás mluvila, i když jsme jim vůbec nerozuměli. Neustálou interakcí jsme postupně říkali slova, věty… Zkusme nyní vzít tuto metodu a aplikovat ji na náš dospělý život a na to, jak bychom se měli učit další jazyk právě teď.

Představte si, že jste se ocitli v Anglii. Všude kolem vás mluví anglicky. Nikdo vám nerozumí a vy nerozumíte jim. Nejprve vás mohou zachvátit pocity úzkosti, ale po nějaké době, dříve nebo později, budete muset začít komunikovat. Potřebujete vědět, kde je toaleta? Máte hlad? Žízeň? Gestikulujte, ukažte to na sobě, poslouchejte, napodobujte… Sledujete? Pomalu ale rychle se učíte. Učíte se komunikací s okolím. Okolí se vám stává bližší a bližší a už se ho tolik nebojíte. Už jste ze sebe schopni něco vydat, jste schopni něco říct. Nejprve heslovitě, pak po větách… A hopla! Už dokonce i mluvíte a diskutujete!

Přesně tímto způsobem je potřeba se učit anglicky. Anglicky i jakkoli jinak. Je to ta nejpřirozenější a nejefektivnější metoda učení. Obklopte se jazykem, bavte se, propojte jazyk s tím, co vás zajímá, o čem chcete mluvit, mluvte, mluvte, mluvte! Může to být ze začátku šok, ale postupně se oklepete a s otevřenou pusou pak budete zírat na to, jaké neuvěřitelné výsledky vám to přineslo.

Jsme tu pro to, abychom vám nabídli možnost se naučit anglicky touto přirozenou a zábavnou formou. Přesně tuto metodu učení můžete zakusit, když se s námi rozhodnete vyjet do zahraničí . Čím více budete vystaveni cizímu jazyku, tím větší bude váš pokrok. Jste připraveni jít do toho s námi?

Kompletní nabídka

Jazyková agentura Channel Crossings

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky Blog
Mapa stránek Domů Napište nám