Úvodní strana
Blog jazykové agentury Channel Crossings

Blog jazykové agentury Channel Crossings

Za čtvrtstoletí, které už naše agentura působí na trhu jazykových služeb, jsme získali spoustu informací a zkušeností, o které jsme se rozhodli s Vámi podělit. Často na to na osobních schůzkách nebo v rámci klasické obchodní spolupráce není prostor, a proto jsme založili blog, na kterém budete pravidelně v několika rubrikách nacházet příspěvky ze zákulisí naší agentury. Věříme, že se stanete jeho pravidelnými čtenáři.

(14. 01. 2019) Jak být úspěšný? Jazykovým certifikátem zvyšte své šance na trhu práce o 68 %.

zvyšte své šance na trhu práce certifikátem z jazykůPodle zprávy instituce Centre for European Policy Studies (CEPS) 64 % všech pracovních pozic v Evropě vyžaduje znalost anglického jazyka1. Pokud žádáte o práci a vlastníte jazykový certifikát, máte téměř vyhráno. Pro 68 % společností budete více atraktivním uchazečem. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cambridge English. 32 % českých zaměstnavatelů je ochotných nabídnout vyšší mzdu kandidátům s certifikátem z anglického jazyka2. Při tom ale jen třetina Čechů má angličtinu na komunikativní úrovni. Nepřicházíme zbytečně o slibné příležitosti?

Když se ucházíte o pracovní pozici, vaší první vizitkou je váš životopis, ve kterém uvádíte i znalost cizích jazyků. Řada kandidátů však v životopise často uvádí vyšší úroveň jazyka, než jakou ve skutečnosti má. To se týká každého třetího kandidáta3. Pokud tedy uvedete zavádějící informaci, můžete u pohovoru narazit. Podle zprávy CEPS totiž až 97 % zaměstnavatelů při pracovním pohovoru testuje znalost angličtiny4. Jakou úroveň cizího jazyka máte ve svém životopise vy? Jste si jistí, že byste při pohovoru obstáli?

Nejde však jen o jazyk anglický. Ten už by měl být v dnešní době samozřejmostí. Své šance na dobré uplatnění značně zvýšíte, pokud budete umět komunikovat nejen v angličtině, ale i v nějakém dalším jazyce. Mnoho firem má svou mateřskou společnost nebo pobočky v zahraničí. Česká republika, jakožto stát ve střední Evropě, obchoduje především se zeměmi Evropské unie, a proto je velmi perspektivní naučit se například němčinu nebo francouzštinu5.

Investice do jazykového vzdělání je tím nejlepším, co pro sebe můžete udělat. Dříve nebo později se vám to vrátí. Způsobů, jak se začít jazykově vzdělávat, je skutečně mnoho. Stačí si vyzkoušet, zda-li by vám spíše vyhovoval individuální jazykový kurz, skupinový kurz nebo rovnou jazykový pobyt v zahraničí. A nejenom to, u nás můžete složit mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku LanguageCert a získat tak certifikát dokazující vaši jazykovou úroveň. Odhoďte svůj ostych, odhoďte své pochyby. Je na čase začít konat. Jsme tu, abychom vám s tím tom pomohli. Lepší budoucnost na vás čeká!

1 Centre for European Policy Studies (CEPS) [online]. gdi, s. r. o..: © 2005 - 2019 [cit. 7.1.2019] Dostupné z: https://www.jazyky.com/
2 Cambridge Assessment English [online]: © 2019 [cit. 7.1.2019] Dostupné z: https://www.cambridgeenglish.org/cz/
3 Personální agentura McROY Group [online]. MAFRA, a. s., © 1999–2019 [cit. 7.1.2019] Dostupné z: https://www.idnes.cz/
4 Centre for European Policy Studies (CEPS) [online]. gdi, s. r. o..: © 2005 - 2019 [cit. 7.1.2019] 2005 - 2019 Dostupné z: https://www.jazyky.com/
5 Personální agentura McROY Group [online]. MAFRA, a. s., © 1999–2019 [cit. 7.1.2019] Dostupné z: https://www.idnes.cz/

Kompletní nabídka

Jazyková agentura Channel Crossings

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky Blog
Mapa stránek Domů Napište nám