Úvodní strana
Blog jazykové agentury Channel Crossings

Blog jazykové agentury Channel Crossings

Za čtvrtstoletí, které už naše agentura působí na trhu jazykových služeb, jsme získali spoustu informací a zkušeností, o které jsme se rozhodli s Vámi podělit. Často na to na osobních schůzkách nebo v rámci klasické obchodní spolupráce není prostor, a proto jsme založili blog, na kterém budete pravidelně v několika rubrikách nacházet příspěvky ze zákulisí naší agentury. Věříme, že se stanete jeho pravidelnými čtenáři.

(27. 01. 2019) Jak se rychle naučit cizí jazyk? Musíte do toho jít na 100 %!

Jak se rychle naučit anglicky, německy nebo třeba i mandarinsky? V čem tkví to tajemství? Každý vám dává všelijaké tipy, různé rady a návody, ale i tak to prostě nejde... Přestaňte se už trápit a nechte si poradit od odborníků. Víme, jak na to. Umíme odhadnout, jaké metody na vás platí. Každému funguje něco jiného.

Najděte správný typ své paměti

Víte, jakým způsobem si nejlépe zapamatovat nové informace? U někoho převažuje paměť vizuální, u někoho zase sluchová. Zamyslete se nad tím, jaká paměť je pro vás dominantní, a pak propojte různé způsoby učení. Např. přijdete na to, že si nové informace pamatujete lépe, když je slyšíte, než když je čtete. Vaše paměť je tedy spíše sluchová. Upřednostněte svou sluchovou paměť i při učení. V praxi to znamená, že se budete cizí jazyk učit především konverzací a poslechem než četbou románů.

Obklopte se jazykem

Jaká je nejpřirozenější metoda učení se cizímu jazyku? Jak jsme se učili náš mateřský jazyk, když jsme byli malí? Byli jsme zkrátka “hozeni do vody a museli jsme plavat”. Pomalu ale jistě jsme se učili novým slovíčkům, frázím a začali jsme skládat věty. Byli jsme doslova obklopeni cizím jazykem. Kromě neverbální komunikace a intuice našich rodičů byl pro nás jazyk jediným dorozumívacím prostředkem. Zkuste tuto metodu učení aplikovat i na učení se dalšímu jazyku. Je to jednodušší, než se zdá. Najděte si kamaráda cizince nebo parťáka, se kterým se budete cizí jazyk učit. Nejlepší variantou však bude vycestovat do zahraničí a MLUVIT, MLUVIT, MLUVIT. Dnešní doba je k tomu jako stvořená.

Najděte tu správnou kombinaci

Nejlépe uděláte, když zkombinujete obě výše zmíněné rady. Najděte více způsobů učení a úplně se do toho ponořte. Intenzivní kurz může být velmi efektivní, pokud je správně nastavený. V Channel Crossings jsme se během našeho působení setkali s mnoha případy, kdy se na nás klient obrátil s urgentním problémem: “Potřebuji se co nejrychleji naučit anglicky.” Klient byl často v časovém presu a hledal co nejefektivněj ší možnost studia. Dali js me hlavy dohromady vymysleli studijní plán na míru. Na základě preferencí klienta a našich 25 letých zkušenostech jsme doporučili tři varianty plánu: frekventovanou individuální výuku s e-learningem, profesní odborné školení zkombinované s výukou v mini skupinách nebo pobyt v zahraničí zaměřený na odbornost daného odvětví. Všechno jde, když se chce, jen musíte vědět, na koho se obrátit. Jsme tu pro vás, abychom váš problém vyřešili. Cizí jazyky už nemusí být překážkou!

Kompletní nabídka

Jazyková agentura Channel Crossings

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky Blog
Mapa stránek Domů Napište nám