Úvodní strana
Blog jazykové agentury Channel Crossings

Blog jazykové agentury Channel Crossings

Za čtvrtstoletí, které už naše agentura působí na trhu jazykových služeb, jsme získali spoustu informací a zkušeností, o které jsme se rozhodli s Vámi podělit. Často na to na osobních schůzkách nebo v rámci klasické obchodní spolupráce není prostor, a proto jsme založili blog, na kterém budete pravidelně v několika rubrikách nacházet příspěvky ze zákulisí naší agentury. Věříme, že se stanete jeho pravidelnými čtenáři.

(24. 08. 2018) Londýnský doubledecker v Praze!

Po Karlíně se bude 4. a 5. září prohánět pravý londýnský doubledecker. Je to tak. Přijel k nám až z Anglie. Příběh doubledeckerů začíná již v 19. stolení, avšak počátek prvního motorového doubledeckeru sahá do roku 1923.

Doubledecker se stal typickým dopravním prostředkem Londýna a národním symbolem Britských ostrovů. Je ozdobou Londýna stejně jako světoznámé červené telefonní budky. A jaký že byl účel těchto dvoupatrových autobusů? Doubledecker je značně kratší než jiné autobusy a tak je možné s ním jezdit v krátkých uličkách a ostrých zatáčkách. Zároveň však není omezena jeho kapacita, protože má dvě patra. Krásné se spojilo s užitečným a vznikl z toho tento dvoupatrový brouček.

Opravdovými doubledeckery se můžete v Londýně stále ještě svézt. Jsou součástí městské hromadné dopravy na linkách 9 a 15. Turistickými alternativami doubledeckerů jsou vyhlídkové autobusy s otevřenou střechou. Za jízdu v nich si však již připlatíte. S naším doubledeckerem se můžete svézt zcela zdarma a to přímo v Praze!

Kdy a kde? Slavný doubledecker bude projíždět Karlínem 4. a 5. září v časech od 9 do 18:00. Součástí programu, který jsme si pro vás letošní rok připravili, budou anglicismy, které jsou v češtině používané více, než si myslíte. Přijďte si prohlédnout karlínskou Prahu z druhého patra londýnského autobusu, dozvědět se něco nového a zasoutěžit si o jazykový kurz dle vlastního výběru. Budeme se na vás těšit! Více informací se dozvíte na facebooku jazykové agentury Channel Crossings.

jízdní řád londýnského doubledeckeru

Kompletní nabídka

Jazyková agentura Channel Crossings

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky Blog
Mapa stránek Domů Napište nám