Kateřina Jarolímková

Příběh III - Kateřina Jarolímková"Jmenuji se Kateřina Jarolímková. Po porodu druhého dítěte jsem začala mít problémy se zrakem, které se postupně stále více zhoršovaly. Nedokázala jsem zaostřovat, nemohla jsem dělat téměř vůbec nic, protože oči potřebujete na všechny činnosti. Zvláště, když se staráte o dvě děti. Největší strach jsem měla, když jsem s nimi přecházela silnici, aby je nezajelo auto. 

Souběžně s očima jsem začala pociťovat extrémní únavu a slabost. Zeslábly mi svaly na krku. Téměř jsem se nemohla najíst. Kdykoli jsem někam šla, začaly se mi třást nohy únavou. Častokrát jsem ani nemohla přebalit malého. Musela jsem často odpočívat. Domnívala jsem se, že se jedná o následky celkové únavy po porodu. Navíc byl s dětmi takový frmol, že jsem nad tím ani neměla prostor přemýšlet. Ani ve snu mě nenapadlo, že by to všechno dohromady mohlo nějak souviset…

Nakonec se vše vystupňovalo a já obešla mnoho doktorů, absolvovala mnoho vyšetření v různých zařízeních. Až u Myashtenického dispenzáře mi byla po 8 měsících po porodu diagnostikována vzácná nevyléčitelná nemoc zvaná Myasthenia Gravis. Pan doktor mi zakázal kojit, odebral mi krev, nasadil léky pro lepší svalový přenos a odeslal mě na EMG. Dozvěděla jsem se, že mám vzácnější formu nemoci, MG AntiMuSC, která postihuje hlavně hlavu, trup a ruce. Z mateřské jsem tedy musela přejít do invalidního důchodu. Nemoc se projevuje častou únavou a svalovou slabostí, musím tedy často odpočívat a nemohu zastávat běžné zaměstnání.

Svůj čas využívám k tvorbě. Kreslím, dekoruji, pletu košíčky, zvonečky a další dekorace, vyrábím šperky, svíčky, mýdla. Ukázky mých prací lze vidět na katkajaro.webnode.cz . Pořádám také kroužky výroby šperků či pletení košíčků, společně s dalšími členy spolku myasteniků, kde pracuji jako dobrovolnice ve výboru."

Tímto bych ráda poděkovala jazykové škole Channel Crossings, že mi věnovala kurz, který mi umožní osvěžit si základy angličtiny. Naposledy jsem na ni chodila před čtvrt stoletím na gymnáziu.

Jazyková agentura Channel Crossings

Jazyková škola Překlady a tlumočení Studium v zahraničí Překlady a tlumočení Dětský tábor
Hodnocení jazykových škol

CS DE EN Dokumenty ke stažení Často kladené otázky> Blog
Mapa stránek Domů Napište nám