Jazyková a vzdělávací agentura

O nás

Lenka: vzdělání, jazyky, cestování...

Lenka získala v roce 1992 v USA na California State University San Marcos vysokoškolský titul z anglistiky a v roce 1993 založila jazykovou a vzdělávací agenturu Channel Crossings. V jazykovém vzdělávání se tak pohybuje již přes 30 let.

Proč zrovna Channel Crossings? „Kanál La Manche byl po Sametové revoluci jakousi hvězdnou bránou, každý se chtěl podívat do Británie, do Londýna. V té době ještě nefungoval tunel a jedinou možností, jak se na ostrovy dostat, byl trajekt přes kanál. "Přejezd kanálu" tedy "Channel Crossing", to bylo v té době prostě téměř symbolické,“ vysvětluje název agentury Lenka.

1993
Založení Channel Crossings

Lenka Pavilková si ze vzdálené Ameriky nepřivezla jen vysokoškolský diplom, ale i první zkušenosti z práce v soukromém sektoru. Hned v roce 1993 založila jazykovou a vzdělávací agenturu Channel Crossings, jednu z prvních soukromých jazykových škol v České republice.

1998
Od roku 1998 nabízíme 60 světových jazyků !

Od roku 1998 nabízíme v jazykových kurzech i překladech a tlumočení přes 60 světových jazyků, tedy vedle klasické angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny či japonštiny a čínštiny i zcela ojedinělé exotické jazyky. V kvalitě a šíři jazykové nabídky jsme se stali absolutní špičkou v České republice a tuto metu si držíme hrdě stále !

2003
Jsme zakládajícím členem Asociace jazykových škol ČR

Vždy jsme upřednostňovali kvalitu před kvantitou a v roce 2003 jsme iniciovali vznik Asociace jazykových škol. Společnými silami s našimi kolegy zdokonalujeme jazykové vzdělávání v České republice, zejména podporou profesního vývoje jejích členů a lektorů.

2005
Sázíme na spravedlivý přístup

V roce 2002 jsme uspěli soutěži o Nejlepší firmu s rovnými příležitostmi pro ženy a muže v ČR v kategorii malé firmy.

2010
Získáváme hned 3 certifikáty kvality

V roce 2010 získala naše agentura Překladatelskou certifikaci ČSN EN 15038:2006. Následně se firma rozhodla jít cestou mezinárodní certifikace a získala certifikace ISO 9001:2015 a ISO 17100:2015.

2011
Ocenění Hospodářské komory ČR

Firma získala ocenění v rámci prestižní soutěže vyhlašované Hospodářskou komorou ČR pro domácí podnikatele Český Patron 2011.

2013
Ocenění Vzdělávací instituce roku 2013

To je něco, jako kdybychom vyhráli Oscara, ale za vzdělávání. Titul totiž uděluje Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) a hodnotí přes 40 kritérií, mezi které patří například kvalita vzdělávání, orientace na zákazníka, rozvoj lektorů nebo etické chování.

2014
Lenka patří mezi nejúspěšnější české ženy v businessu !

Lenka získává 3. místo v soutěži Ocenění českých podnikatelek v kategorii Střední společnost. Tato soutěž představuje nejúspěšnější české ženy v businessu. V témže roce bylo naše projektové oddělení oceněno Národní cenou kariérového poradenství za projekt FIT FOR FLEXI aneb flexibilní slaďování rodiny a práce.

2015
Expandujeme ! Studium v zahraničí a letní jazykové pobyty

Studium v zahraničí a letní jazykové pobyty nabízíme již od roku 2008, ale v roce 2015 jsme dosáhli přelomového úspěchu. Od tohoto roku celoročně pečujeme o 2000 českých rodin, kterým zajišťujeme celoroční online doučování dětí a studentů, soft skills a samozřejmě i tradičně naše letní jazykové pobyty. Tento rok jsme poprvé v konsolidované účetní uzávěrce přesáhli roční obrat 70 mil Kč a to pouze v segmentu vysoce kvalitních služeb. A jsme na sebe právem hrdí !

2016
Soft skills, psychologie, vzdělání...

Sekce Soft skills nabízí vysoce kvalitní studium měkkých dovedností. Studium je určeno pro manažery, kteří si chtějí buď v českém nebo anglickém jazyce prohloubit své manažerské dovednosti či zlepšit psychologii leadershipu.

2020
Coronavirus: lockdown je šance pro online výuku...

Smutné okolnosti v celosvětové pandemii coronaviru vedly k uzavření všech našich prezenčních jazykových kurzů a to jak u našich korporátních klientů, tak i individuálních kurzů. My jsme se však nezalekli, přece jen se v jazykovém vzdělávání pohybujeme již 30 let... V době lockdownu jsme pro naše významné korporátní klienty vyvinuli unikátní výukovou metodu, která spojuje vizuální vnímání psaného textu a poslech v podobě mluveného slova. Tato kombinace vede ke špičkovým výsledkům.

2023
Jsme 30 let na trhu !

Vážení studenti, vážení klienti, zdravím Vás z krásných prostor Akademie věd České republiky. S úctou a v pokoře k naší kultuře a ke vzdělávání mohu hrdě oznámit, že naše agentura dosáhla úctyhodného úspěchu 30 let na trhu. Přeji Vám i celé naší společnosti mnoho dalších úspěchů. Lenka