Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola v USA, J-1 program

Studium v USA pro středoškoláky

Celosvětově nejoblíbenější program studia na střední škole, půlroční nebo roční program na jedné ze státních škol v USA. Student během studia dosáhne neskutečného pokroku v angličtině, osamostatní se a získá zážitky na celý život.

Jazyk
angličtina
Země
USA
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
 • Nejnižší cena středoškolského programu na trhu
 • Hostitelské rodiny zajišťují ubytování dobrovolně bez nároku na honorář
 • Student si nemůže vybrat konkrétní místo ani konkrétní školu
 • Určené nenáročným studentům, kteří chtějí za co nejnižší cenu získat co nejvíce
1 člověk si právě prohlíží tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
angličtina Školní rok na státní střední škole 2024/2025 15-18,5 dle rozvrhu dle školy v rodině 9025 USD
angličtina Semestr na státní střední škole 2024/2025 15-18,5 dle rozvrhu dle školy v rodině 7300 USD

Cena zahrnuje umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině, polopenzi, letištní transfery, zdravotní pojištění dle volby, přípravu podkladů na víza do USA, informační schůzku při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce CHC, kompletní asistenci ze strany USA: koordinátor, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky, příplatek za volbu regionu, letenku kapesné

Program J-1 je dotovaný americkou vládou a je otevřen pro studenty z celého světa. Výběr města je v rukou zahraniční agentury, která studenty umisťuje. Umístění se odvíjí nikoli podle státní střední školy, ale podle hostitelské rodiny, která si studenta vybere. Jakmile si studenta vybere rodina, tak mu v místě bydliště rodiny připadne i střední škola. 

Studenti mohou být umístěni do větších měst, nejčastěji jsou to však malá městečka, vesnice, ranče nebo farmy. Dopravu do a ze školy pak zajišťuje školní autobus, typický „school bus“ nebo hostitelská rodina.

Studenta si vybírá hostitelská rodina, která se do J-1 programu přihlásí a bydliště rodiny pak ovlivňuje umístění na střední školu. Výběr rodiny lze ovlivnit pouze detailním motivačním dopisem, ve kterém by se měl student co nejvíce rozpovídat o jeho běžném životě, o tom, co má a nemá rád, z jaké rodiny pochází a co od nové rodiny očekává. Americká rodina nedostává žádný plat a hostí studenty zcela dobrovolně. 

Ubytování ve vícelůžkovém pokoji s plnou penzí je v ceně programu. 

Program je možné absolvovat v délce jednoho semestru nebo celého školního roku. V programu J-1 nelze studovat déle jak 1 školní rok. 

Ve Spojených státech je povinná školní docházka o jeden rok kratší, znamená to tedy, že studenti končí 12. ročníkem studia (u nás 9 let ZŠ + 4 roky SŠ, tedy 13 let). Díky tomu je studium zhuštěno do 12 let. Často se tak stává, že naši studenti musí do nižšího ročníku, než ve kterém studují, protože jim znalosti nestačí na zařazení se do odpovídajícího ročníku. Stejně tak se stává, že naši studenti, kteří vycestují namísto 3. ročníku, jsou v USA zařazeni do 2. ročníku. Jednak kvůli nedostatečné znalosti předmětu (často matematiky), ale také kvůli tomu, že druhý semestr třetího ročníku se američtí studenti připravují na závěrečné zkoušky, a tak může být studium pro naše studenty méně přínosné a nezáživné.

Spoustu českých studentů překvapuje, že na americké škole studují mnohem méně předmětů než u nás. Studenti si dle věku a ročníku, do kterého jsou zařazeni, obvykle vybírají ze 4, max. 5 předmětů. 

Po jednom roce studia v rámci programu J-1 nelze složit americkou maturitu. 

Některé předměty studované v USA mohou být po návratu školou v České republice uznány. Je to ale velmi individuální a záleží na rozhodnutí české školy. Toto je velmi dobré probrat už při přerušování studia a před odletem na zahraniční pobyt. 

Jaké jsou požadavky na mezinárodní studenty? 

 • Průměrné až nadprůměrné známky na vysvědčení
 • Úspěšné složení ELTIS testu v kanceláři naší agentury
 • Odpovídající hodnocení učitelem angličtiny/ třídním učitelem
 • Překlad posledních 3 vysvědčení
 • Min. znalost jazyka B1
 • Povinná očkování
 • Kompletní vyplnění elektronické žádosti za pomoci naší agentury
 • Motivační dopis studenta, motivační dopis jeho rodičů 
 • Nezávažná zdravotní omezení a komplikace


Studenti mají v ceně kromě kompletního středoškolského studia také bohatou nabídku volnočasových aktivit a koníčků, které se konají přímo ve škole. Mohou si tak volit z desítek sportů, ale i uměleckých činností (arts&crafts, hudba, divadlo), které vyplní zbytek jejich dne. Naše studenty velmi motivujeme k tomu, aby se zájmových činností účastnili, protože díky tomu si najdou více kamarádů a lépe tak zapadnou do amerického kolektivu. Vždy ale musí počítat s tím, že hostitelská rodina musí mít čas a musí být ochotná studenta na koníčky do školy vozit. Mezinárodní studenti v programu J-1 nemohou řídit. V rámci ceny mají mezinárodní studenti zahrnuté i výlety, obvykle 1 výlet za dva měsíce.

Agentura Channel Crossings zajišťuje kompletní dopravu do určené destinace. Vzhledem k tomu, že někteří studenti se dozví umístění na konkrétní střední školu až poslední možný den (30. srpna), kupují se letenky obvykle až na poslední chvíli. Dokud není student umístěný v konkrétní rodině, nelze kupovat letenku.

Transfery z a na letiště zajišťuje hostitelská rodina. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště.

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě