Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola v USA, F-1 program

Studium v USA pro středoškoláky

Programu dal název typ víza F-1, o které student žádá. V tomto programu může student zcela ovlivnit výběr destinace, tzv. distriktu. Konkrétní státní školu v této destinaci mu pak vybírá zahraniční organizace. Program je možné absolvovat v půlroční nebo roční délce. Některé distrikty nabízí i kratší programy, tzv. „tastery“. Student během studia dosáhne neskutečného pokroku v angličtině, osamostatní se a získá zážitky na celý život.

Jazyk
angličtina
Země
USA
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
 • Student si může vybrat distrikt, ve kterém chce studovat
 • Pozor! U oblíbených oblastí jako Florida, Kalifornie nebo New York je nutné počítat s obrovským zájmem a hlásit se nejpozději rok předem.
 • Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, které za tuto službu dostávají honorář
 • Program je určen studentům, kteří mají omezený rozpočet, ale na druhou stranu mohou ovlivnit výběr oblasti
 • Díky možnosti volby lze vyhovět specifickým požadavkům na koníčky a zájmové činnosti
 • Ceny programů se mohou výrazně lišit s ohledem na vybraný distrikt (známé oblasti a města jsou vždy dražší)
2 lidé si právě prohlížejí tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
angličtina Semestr na státní škole, stát Utah 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 17 250 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát New York 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 16 100 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát Idaho 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 16 100 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát Florida 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 19 262 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát Maine 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 22 713 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát Colorado 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 18 113 USD
angličtina Semestr na státní škole, stát Washington 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 18 975 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Utah 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 26 400 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát New York 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 22 825 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Idaho 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 22 550 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Florida 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 28 325 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Maine 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 35 200 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Colorado 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 28 050 USD
angličtina Školní rok ná státní škole, stát Washington 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 27 500 USD
angličtina Školní rok na státní škole, stát Californie 14-18 dle rozvrhu dle školy rodina 33 825 USD

Cena zahrnuje umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině, sdílený pokoj s dalším mezinárodním studentem nebo dítětem rodiny, polopenzi, letištní transfery, zdravotní pojištění dle volby, přípravu podkladů na víza do USA, poradenství při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce CHC a asistenci ze strany USA: koordinátor, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky, letenku, kapesné.

V rámci programu F-1 dokážeme studenty umístit do 70 školních distriktů po celé Americe, od velkých měst, přes střední, až po ty nejmenší města. Na své si přijdou zájemci o rušné Miami nebo Los Angeles, Boston a Seattle, stejně jako ti, kteří chtějí zažít nevšední outdoorový program v Denveru. 

Školní distrikt si student vybírá sám, výběr konkrétní střední školy už je v rukou zahraniční agentury, která studenty umísťuje. Výběr školy závisí především na silných předmětech studenta a zájmových kroužcích, kterým se věnuje v České republice a chce s nimi pokračovat i v USA. 

Výběr rodiny lze ovlivnit detailním motivačním dopisem, ve kterém by se měl student co nejvíce rozpovídat o jeho běžném životě, o tom, co má a nemá rád, z jaké rodiny pochází a co od nové rodiny očekává. U většiny amerických rodin je třeba počítat s náboženskou příslušností a pravidelnou návštěvou kostela. 

Ubytování ve vícelůžkovém pokoji v hostitelské rodině s polopenzí je v ceně programu.


Program je možné absolvovat v délce jednoho semestru nebo celého školního roku. V programu F-1 nelze studovat déle jak 1 školní rok. 

Ve Spojených státech je povinná školní docházka o jeden rok kratší, znamená to tedy, že studenti končí 12. ročníkem studia (u nás 9 let ZŠ + 4 roky SŠ, tedy 13 let). Díky tomu je studium zhuštěno do 12 ročníků. Často se tak stává, že naši studenti musí do nižšího ročníku, než ve kterém studují, protože jim znalosti nestačí na zařazení se do odpovídajícího ročníku. Stejně tak se stává, že naši studenti, kteří vycestují namísto 3. ročníku, jsou v USA zařazeni do 2. ročníku. Jednak kvůli nedostatečné znalosti předmětu (často matematiky), ale také kvůli tomu, že druhý semestr třetího ročníku se američtí studenti připravují na závěrečné zkoušky, a tak může být studium pro naše studenty méně přínosné a nezáživné.

Podmínkou pro přijetí do programu F-1 je věk 14–18 let. Nejvíce českých studentů vyjíždí na zahraniční střední školu ve 2. nebo 3. ročníku střední školy. Zůstat mohou na půl roku nebo na celý školní rok. Program F-1 lze kombinovat s levnějším programem J-1. Student může vycestovat na J-1 v maximální délce jednoho roku a po dokončení ročníku může přejít na státní školu v F-1 programu. 

Spoustu českých studentů překvapuje, že na americké škole studují mnohem méně předmětů než u nás. Studenti si dle věku a ročníku, do kterého jsou zařazeni, obvykle vybírají ze 4, max. 5 předmětů. 

Po jednom roce studia v rámci programu F-1 nelze složit americkou maturitu. O její složení lze usilovat po 2 letech studia na americké střední škole. 

Některé předměty studované v USA mohou být po návratu školou v České republice uznány. Je to ale velmi individuální a záleží na rozhodnutí české školy. Toto je dobré prověřit už při přerušování studia před odletem na zahraniční pobyt. 

Jaké jsou požadavky na mezinárodní studenty? 

 • Průměrné až nadprůměrné známky na vysvědčení
 • Úspěšné složení ELTIS testu v kanceláři naší agentury
 • Odpovídající hodnocení učitelem angličtiny/třídním učitelem
 • Překlad posledních 3 vysvědčení
 • Min. znalost jazyka B1
 • Povinná očkování
 • Kompletní vyplnění elektronické žádosti za pomoci naší agentury
 • Motivační dopis studenta, motivační dopis jeho rodičů 
 • Bez zdravotních omezení a komplikací


Studenti mají v ceně kromě kompletního středoškolského studia také bohatou nabídku volnočasových aktivit, které se konají přímo ve škole. Mohou si tak volit z desítek sportů, ale i uměleckých činností (arts&crafts, hudba, divadlo), které vyplní zbytek jejich dne. Naše studenty velmi motivujeme k tomu, aby se zájmových činností účastnili, protože díky tomu si najdou více kamarádů a lépe tak zapadnou do amerického kolektivu. Vždy ale musí počítat s tím, že hostitelská rodina musí mít čas a musí být ochotná studenta na koníčky do školy vozit. Mezinárodní studenti v programu F-1 nemohou řídit. V rámci ceny mají mezinárodní studenti zahrnuté i výlety, obvykle 1 výlet za dva měsíce. 

Agentura Channel Crossings zajišťuje dopravu do určené destinace. Do několika týdnů od kompletního přihlášení a přijetí do programu máme i detaily hostitelské rodiny a detaily školy. Díky tomu můžeme koupit letenky s velkým předstihem, často za výhodnější cenu. 

Transfery z a na letiště zajišťuje hostitelská rodina. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště.

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě