Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola v Kanadě

Studium v Kanadě pro středoškoláky

Kanadský vzdělávací systém je v současné době odborníky považován za nejpokročilejší, nejmodernější a nejpopulárnější. Svědčí o tom i obrovské množství mezinárodních studentů, kteří se o středoškolské studium v Kanadě každoročně uchází. Ve všech kanadských provincicích je 128 distriktů, ze kterých může student v přihlášce vybírat.

Jazyk
angličtina
Země
Kanada
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
 • Student si může vybrat nejen distrikt, ale i zcela konkrétní školu,  na které chce studovat
 • Mezi nejoblíbenější destinace mezi českými a slovenskými studenty patří British Columbia (Vancouver) na západním pobřeží a Nova Scotia na východním pobřeží
 • Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, v jednolůžkovém pokoji s plnou penzí
 • Program je skvělou volbou pro studenty, kteří milují multikulturní prostředí
 • Díky možnosti volby lze vyhovět zcela specifickým požadavkům na koníčky a zájmové činnosti
 • V Kanadě je možné studovat v angličtině i francouzštině
 • Pozor! Kanada nejsou jen lesy, sníh a medvědi!
 • Ceny programů se mohou výrazně lišit s ohledem na vybraný distrikt 
3 lidé si právě prohlížejí tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
angličtina Semestr na státní škole, provincie Britská Kolumbie, Vancouver 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 17 825 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Alberta, Calgary 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 15 490 CAD
angličtina Semestr na státní škole, Britská Kolumbie, Kamloops Thompson 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 15 350 CAD
angličtina Semestr na státní škole, Britská Kolumbie, Vancouver Island 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 13 850 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Manitoba, Winnipeg 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 11 675 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Britská Kolumbe, Kelowna 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 15 000 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Ontario, Thunder Bay 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 13 640 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Alberta, Red Deer 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 13 010 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Quebec, Quebec city 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 15 650 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie New Brunswick 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 12 025 CAD
angličtina Semestr na státní škole, provincie Nova Scotia 14-19 dle rozvrhu dle školy rodina 10 825 CAD

Cena zahrnuje umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině, vlastní jednolůžkový pokoj, plnou penzi, letištní transfery, zdravotní pojištění dle volby, přípravu podkladů na víza do Kanady, poradenství při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce ChC a asistenci ze strany Kanady: koordinátor, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky ambasádám, letenku, kapesné.

Kanada je rozdělena do desítek správních distriktů. V každém distriktu se pak nachází desítky středních škol. Zájemce o studium na střední škole v Kanadě se může přihlašovat na zcela konkrétní střední školu. Naše agentura je tu od toho, aby vám pomohla s výběrem toho správného distriktu a školy. Drtivou většinu distriktů a škol jsme navštívili, abychom vám přinesli zkušenosti z první ruky.

Studenti obvykle přichází s představou, zda by chtěli studovat na východním nebo západním pobřeží Kanady, zda by chtěli do většího nebo menšího města, případně do hor nebo si přejí zažít typickou kanadskou divočinu. Výběr školy ale neovlivňuje jen výběr místa, ale také konkrétní koníčky, zájmy a specializace studenta. Pokud se student věnuje speciálnímu koníčku a chce s ním pokračovat i na studiích v Kanadě, je nutné dle koníčku vybírat i disktrikt kvůli počasí a specializaci distriktů (např. golf na Vancouver Island, lyžování a snowboard v olympijském Whistleru, populární veslování nebo rugby apod.). 

Stejně jako v ostatních světových destinacích platí i v Kanadě pravidlo "čím známější a větší město, tím je vyšší cena programu a ubytování". 

Studium je možné zajistit v kanadských provinciích: Alberta, British Columbia, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, New Brunswick, Prince Edward Island, Nova Scotia, Newfoundland and Labrador.Výběr rodiny lze ovlivnit detailním motivačním dopisem, ve kterém by se měl student co nejvíce rozpovídat o jeho běžném životě, o tom, co má a nemá rád, z jaké rodiny pochází a co od nové rodiny očekává. V Kanadě platí obecné pravidlo "čím měnší město, tím větší rodina, více komunitního života, rodina a sousedé drží více pospolu, studenti jsou součástí rodiny, jezdí s rodinou na výlety, do hor apod." Pokud si student vybere hektické velké město, jako je Toronto nebo Vancouver, musí počítat s rodinou žijící městským rychlým způsobem života. Rodiny v menších městech žijí ve velkých domech, hostitelé ve velkých městech žijí buď v menším bytě blíže centru nebo v domě v delší dojezdové vzdálenosti od centra města. Pokud chcete zažít opravdovou Kanadu, doporučujeme zvolit menší město. Pozor! V Kanadě neznamená menší město s 200 tisíci obyvatel žádný společeský a volnočasový život, i na menších městech "to žije"!

Ubytování v jednolůžkovém pokoji s plnou penzí je v ceně programu.

Délka studia je standardně 1 semestr nebo celý školní rok, případně víc let. Kanada je skvělá v tom, že většina škol přijme studenty i na měsíc nebo dva měsíce, pokud si nejsou jistí tím, že by v zahraničí vydrželi delší dobu. 

Podmínkou pro přijetí do programu je věk 14–19 let. Nejvíce českých studentů vyjíždí na zahraniční střední školu ve 2. nebo 3. ročníku střední školy. Zůstat mohou na půl roku nebo na celý školní rok. 

V Kanadě je povinná školní docházka o jeden rok kratší, znamená to tedy, že studenti končí 12. ročníkem studia (u nás 9 let ZŠ + 4 roky SŠ, tedy 13 let). Díky tomu je studium zhuštěno do 12 ročníků. Často se tak stává, že naši studenti musí do nižšího ročníku, než ve kterém studují, protože jim znalosti nestačí na zařazení se do odpovídajícího ročníku. Stejně tak se stává, že naši studenti, kteří vycestují namísto 3. ročníku, jsou v Kanadě zařazeni do 2. ročníku. Jednak kvůli nedostatečné znalosti předmětu (často matematiky), ale také kvůli tomu, že druhý semestr třetího ročníku se kanadští studenti připravují na závěrečné zkoušky, a tak může být studium pro naše studenty méně přínosné a nezáživné.

Spoustu českých studentů překvapuje, že na kanadských školách studují mnohem méně předmětů než na české škole. Počet předmětů se odvíjí od ročníku, do kterého jsou zařazeni, obvykle vybírají ze 4 max. 5 předmětů.

Ve výjimečných případech je možné v Kanadě složit maturitu po 1 odstudovaném roce v Kanadě. Zapotřebí je velká determinace a samozřejmě příslušné znalosti.

Některé předměty studované v Kanadě mohou být po návratu školou v České republice uznány. Je to ale velmi individuální a záleží na rozhodnutí české školy. Toto je dobré prověřit už při přerušování studia před odletem na zahraniční pobyt. 

Jaké jsou požadavky na mezinárodní studenty? 

 • Průměrné známky na vysvědčení (vysvědčení se posuzují individuálně)
 • Odpovídající hodnocení učitelem angličtiny/třídním učitelem
 • Překlad posledních 3 vysvědčení
 • Min. znalost jazyka B1
 • Povinná očkování
 • Kompletní vyplnění elektronické žádosti za pomoci naší agentury
 • Motivační dopis studenta, motivační dopis jeho rodičů 
 • Bez zdravotních omezení a komplikací


Studenti mají v ceně kromě kompletního středoškolského studia také bohatou nabídku volnočasových aktivit, které se konají přímo ve škole. Mohou si tak volit z desítek sportů, ale i uměleckých činností (arts&crafts, hudba, divadlo), které vyplní zbytek jejich dne. Naše studenty velmi motivujeme k tomu, aby se zájmových činností účastnili, protože díky tomu si najdou více kamarádů a lépe tak zapadnou do kanadského kolektivu. Vždy ale musí počítat s tím, že hostitelská rodina musí mít čas a musí být ochotná studenta na koníčky do školy vozit. Mezinárodní studenti nemohou řídit. V rámci ceny mají mezinárodní studenti zahrnuté i výlety, obvykle 1 výlet za měsíc. 
Agentura Channel Crossings zajišťuje dopravu do určené destinace. Do několika týdnů od kompletního přihlášení a přijetí do programu máme i detaily hostitelské rodiny. Díky tomu můžeme koupit letenky s velkým předstihem, často za výhodnější cenu. 

Transfery z a na letiště zajišťuje hostitelská rodina. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště. 

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě