Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola ve Velké Británii

Studium ve Velké Británii pro středoškoláky

Studium pro mezinárodní studenty má ve Velké Británii dlouholetou tradici. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se naši studenti cítí v Anglii resp. Velké Británii vítaní a v bezpečí. Školy jsou na mezinárodní studenty zvyklé a ze všech zahraničních destinací je právě Velká Británie zemí, kde se studenti z celého světa potkávají více než 60 let.

Jazyk
angličtina
Země
Velká Británie
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
  • Student si může vybrat zcela konkrétní školu  na které chce studovat
  • Mezi nejoblíbenější destinace mezi českými a slovenskými studenty patří jižní pobřeží
  • Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, v jednolůžkovém pokoji s plnou penzí
  • Britské "colleges" nabízí studentům výběr z desítek předmětů a desítek volnočasových aktivit
  • Studovat budete dle Vašeho věku, resp. ročníku 3- 4 předměty
  • Délka studia 1 trimestr, 1,5 trimestru, 2 trimestry nebo celý školní rok
  • Výjimečná délka programu na některých školách: od 2 týdnů
3 lidé si právě prohlížejí tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
angličtina Školní rok na státní střední škole 2024/2025 Cena od 13 670 GBP
angličtina Semestr na státní střední škole 2024/2025 Cena od 7735 GBP
angličtina Trimestr na státní střední škole 2024/2025 Cena od 5270 GBP

Cena zahrnuje: umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině, vlastní jednolůžkový pokoj, polopenzi během všedních dní, plnou penzi o víkendu, program odpoledních kroužků organizovaných školou, letištní transfery, přípravu podkladů, poradenství při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce ChC a asistenci ze strany Velké Británie, koordinátora v místě pobytu, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky v případě celého školního roku, letenku, kapesné.

Některé státní školy umožňují ubytování ve školních rezidencích i pto studenty mladší 18 let. Velmi rádi Vám v případě zájmu tyto možnosti nabídneme. 

Dlouhodobě nejoblíbenější částí Velké Británie je jižní pobřeží právě kvůli moři. Vybírat je ale možné z celého státu. Zájemci o akční život mohou volit velká britská města. Ti, kteří jsou zvyklí na na klid, pomalejší tempo a vše v dochozí vzdálenosti, mohou vybrat malé několika tisícové městečko.

Výběr rodiny lze ovlivnit detailním motivačním dopisem, ve kterém by se měl student co nejvíce rozpovídat o jeho běžném životě, o tom, co má a nemá rád, z jaké rodiny pochází a co od nové rodiny očekává.  Pokud si student vybere hektické velké město, musí počítat s rodinou žijící městským rychlým způsobem života. Rodiny v menších městech žijí ve velkých domech, hostitelé ve velkých městech žijí buď v menším bytě blíže centru nebo v domě v delší dojezdové vzdálenosti od centra města. Pozor! Ve Velké Británii neznamená menší město s 40 - 60 tisíci obyvatel nulový společenský a volnočasový život, i na menších městech "to žije"!

Některé státní školy umožňují ubytování ve školních rezidencích i pto studenty mladší 18 let. Velmi rádi Vám v případě zájmu tyto možnosti nabídneme. 

Ve Velké Británii se děti na střední školu dostávají už ve věku 11 let, kdy jejich příprava směřuje k tzv. GCSE zkouškám, které skládají v 16 letech. V těchto letech je počet studijních předmětů kolem 10 - 15. 

Od 16 let, tedy ve věku kdy naši studenti vyjíždí nejčastěji, už studují obvykle pouze 3 nebo 4 předměty a to buď na tzv. colleges nebo sixth form colleges. Sixth form college (12. a 13. ročník) je obdoba našeho gymnázia. Po dvou letech studia mohou studenti skládal tzv. A level zkoušky.

Studenti, které označujeme jako "studijní typy", mohou sáhnout po tzv. IB programu, neboli dvouletém mezinárodním programu, zakončeným International Baccalaureate, tzv. mezinárodní maturitou. Výhodou tohoto programu je možnost studovat stejný studijní rámec po celém světě na všech IB školách a možnost měnit školy a destinace v rámci 2 let. Studenti ale musí počítat s obrovským studijním nasazením.


Obvyklým složením škol je zde 10% mezinárodních studentů a 90% studentů místních.

Školy disponují samostatným oddělením pro mezinárodní studenty, a tak máte zajištěný hladký průběh studia a někoho, kdo je Vám neustále "k ruce" a na koho se můžete s dotazy ohledně školy nebo ubytování kdykoli obrátit.

Volnočasové aktivity jsou organizované školou a studenti je tak absolvují v areálu školy v rámci středoškolského programu. Vybírat lze z nejrůznějších sportovních ale i uměleckých aktivit. Účast na odpoledním zájmovém programu je skvělou příležitostí pro seznámení se s místními studenty a pro lepší začlenění se do kolektivu. Nebojte se proto vystoupit z komfortní zóny a užít si zahraniční pobyt naplno!

Agentura Channel Crossings zajišťuje dopravu do určené destinace. Do několika týdnů od kompletního přihlášení a přijetí do programu máme i detaily hostitelské rodiny. Díky tomu můžeme koupit letenky s velkým předstihem, často za výhodnější cenu. 

Transfery z a na letiště zajišťuje hostitelská rodina. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště.

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě