Jazyková a vzdělávací agentura

Soukromá střední škola ve Velké Británii

Studium ve Velké Británii pro středoškoláky

Studium pro mezinárodní studenty má ve Velké Británii dlouholetou tradici. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se naši studenti cítí v Anglii resp. Velké Británii vítaní a v bezpečí. Státní školy jsou na mezinárodní studenty zvyklé a ze všech zahraničních destinací je právě Velká Británie zemí, kde se studenti z celého světa potkávají více než 60 let. Školy disponují samostatným oddělením pro mezinárodní studenty, a tak máte zajištěný hladký průběh studia a někoho, kdo je Vám neustále "k ruce" a na koho se můžete s dotazy ohledně školy nebo ubytování kdykoli obrátit. Obvyklým složením škol je zde 10% mezinárodních studentů a 90% studentů místních.

Jazyk
angličtina
Země
Velká Británie
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
  • Prestižní soukromé školy, které mohou být často vstupenkou na zahraniční univerzity
  • Soukromé školy nabízí obrovské množství předmětů a zájmových kroužků, které mohou studenti v rámci studia zkusit
  • Ubytování je nejčastěji zajištěno v rámci boarding school, tedy v rezidenci internátní školy
  • Studovat budete dle Vašeho věku, resp. ročníku 3- 4 předměty
  • Délka studia 1 trimestr, 1,5 trimestru, 2 trimestry nebo celý školní rok
3 lidé si právě prohlížejí tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování
angličtina Školní rok na soukromé škole 2024/2025
angličtina Semestr na soukromé škole 2024/2025 13+ rezidence

Cena zahrnuje umístění a studium na střední škole, ubytování a stravu dle volby, program odpoledních kroužků organizovaných školou, letištní transfery, přípravu podkladů, poradenství při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce ChC a asistenci ze strany Velké Británie, koordinátora v místě pobytu, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky v případě celého školního roku, letenku, kapesné, uniformy.

Soukromé školy nabízíme po celé Velké Británii. Zeptejte se nás, jaké jsou možnosti, jak se liší velká a malá města. Řekněte nám, co chcete zažít a co očekáváte a my Vám řekneme, jaké místo se pro Vás hodí nejvíce. 

Pro někoho je celoživotním snem studium na škole v Cambridge, ale pro někoho to může být menší město u moře na západě Anglie. Každý máme jiné preference a potřeby!

Ubytování může být zajištěno v hostitelské rodině nebo v rezidenci. Studenti vybírající si soukromé školy si obvykle tuto variantu volí právě kvůli možnosti tzv. "boarding house" bydlení. V jednom areálu se studenti učí, bydlí v něm, mají v něm koníčky a volnočasové aktivity.

Ve Velké Británii se děti na střední školu dostávají už ve věku 11 let, kdy jejich příprava směřuje k tzv. GCSE zkouškám, které skládají v 16 letech. V těchto letech je počet studijních předmětů kolem 10 - 15. 

Od 16 let, tedy ve věku kdy naši studenti vyjíždí nejčastěji, už studují obvykle pouze 3 nebo 4 předměty a to buď na tzv. colleges nebo sixth form colleges. Sixth form college (12. a 13. ročník) je obdoba našeho gymnázia. Po dvou letech studia mohou studenti skládal tzv A level zkoušky.

Studenti, které označujeme jako "studijní typy", mohou sáhnout po tzv. IB programu, neboli dvouletém mezinárodním programu, zakončeným International Baccalaureate, tzv. mezinárodní maturitou. Výhodou tohoto programu je možnost studovat stejný studijní rámec po celém světě na všech IB školách a možnost měnit školy a destinace v rámci 2 let. Studenti ale musí počítat s obrovským studijním nasazením.

Volnočasové aktivity jsou organizované školou a studenti je tak absolvují v areálu školy v rámci středoškolského programu. Vybírat lze z nejrůznějších sportovních ale i uměleckých aktivit. Účast na odpoledním zájmovém programu je skvělou příležitostí pro seznámení se s místními studenty a pro lepší začlenění se do kolektivu. Nebojte se proto vystoupit z komfortní zóny a užít si zahraniční pobyt naplno!

Agentura Channel Crossings zajišťuje dopravu do určené destinace. 

Transfery z a na letiště jsou samozřejmostí. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště. 

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě