Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola v Irsku

Studium v Irsku pro středoškoláky

Středoškolský systém v Irsku je určen studentům ve věku od 12 do 18 let a je rozdělen do dvou stupňů. První stupeň střední školy se nazývá Junior Cycle, je určen pro studenty od 12 do 15 let a studenti studují 9-11 předmětů. Tato fáze je zakončená zkouškou nazývananou Junior Certficate. 

Po dokončení Junior Cycle si stduenti mohou zvolit přechodný ročník tzv. Transition Year, který je zaměřen především na osobní rozvoj studenta. Tento bez zkouškový ročník může studentovi pomoci s rozhodnutím, jakým směrem by chtěl dále ubírat své studium.  Pokud studenti chtějí transation year vynechat, tak mohou rovnou nastoupit do druhého stupně střední školy, který se nazývá Senior Cycle. 

Senior Cycle je období dvou posledních let střední školy. V těchto ročnících se studenti připravují na záverečné zkoušky, které se v Irsku označují jako tzv. Leaving Exams. V Senior Cycle studují žáci obyvkle 6-7 předmětů. Právě v těchto ročnících vyjíždějí na střední školu do Irska naši studnenti nejčastěji.

Jazyk
angličtina
Země
Irsko
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
  • Student si může vybrat zcela konkrétní školu  na které chce studovat
  • Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, v jednolůžkovém pokoji s plnou penzí
  • Irské "colleges" nabízí studentům výběr z desítek předmětů a desítek volnočasových aktivit
  • Studovat budete v ročníku dle Vašeho věku
  • Délka studia 1 trimestr, 2 trimestry nebo celý školní rok
2 lidé si právě prohlížejí tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
angličtina Školní rok na státní střední škole 2024/2025 Cena od 14 765 EUR
angličtina 2 trimestry na státní střední škole 2024/2025 Cena od 10 290 EUR
angličtina 1 trimestr na státní střední škole 2024/2025 Cena od 7315 EUR

Cena zahrnuje: umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině, vlastní jednolůžkový pokoj, polopenzi během všedních dní, plnou penzi o víkendu, program odpoledních kroužků organizovaných školou, letištní transfery, přípravu podkladů, poradenství při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce ChC a asistenci ze strany Velké Británie, koordinátora v místě pobytu, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia.

Cena nezahrnuje: vízové poplatky v případě celého školního roku, letenku, kapesné a uniformy.

Irsko je známé svou krásnou přírodou, zelenými pastvinami a nádhernými pobřežími. Studenti si mohou vybrat zcela konkrétní místo, kde si přejí studovat. Zájemci o akční život mohou volit velká irská města. Ti, kteří jsou zvyklí na na klid, pomalejší tempo a vše v dochozí vzdálenosti, mohou vybrat malé několika tisícové městečko, které má veškerou občanskoou vybavenost.

Studenti jsou ubytování u prověřených a pravidelně monitorovaných hostitelských rodin. Konkrétní rodinu si student vybrat nemůže, rodina mu je vždy přidělena na základě jeho profilu tak, aby se k sobě co nejlépe hodili. Výběr rodiny lze ovlivnit detailním motivačním dopisem, ve kterém by se měl student co nejvíce rozpovídat o jeho běžném životě, o tom, co má a nemá rád, z jaké rodiny pochází a co od nové rodiny očekává.  Pokud si student vybere hektické velké město, musí počítat s rodinou žijící městským rychlým způsobem života. Rodiny v menších městech žijí ve velkých domech, hostitelé ve velkých městech žijí buď v menším bytě blíže centru nebo v domě v delší dojezdové vzdálenosti od centra města.

Studium pro mezinárodní studenty má v Irsku dlouholetou tradici. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se naši studenti cítí v Irsku vítaní a v bezpečí. 

Školy disponují samostatným oddělením pro mezinárodní studenty, a tak máte zajištěný hladký průběh studia a někoho, kdo je Vám neustále "k ruce" a na koho se můžete s dotazy ohledně školy nebo ubytování kdykoli obrátit. Obvyklým složením škol je zde 10% mezinárodních studentů a 90% studentů místních.

Většina škol v Irsku jsou tradičně pod záštitou katolické církve. Studenti nemusí být příslušnící katolické církve k tomu, aby na byli na program přijatí.

Volnočasové aktivity jsou organizované školou a studenti je tak absolvují v areálu školy v rámci středoškolského programu. Vybírat lze z nejrůznějších sportovních ale i uměleckých aktivit. Účast na odpoledním zájmovém programu je skvělou příležitostí pro seznámení se s místními studenty a pro lepší začlenění se do kolektivu. Nebojte se proto vystoupit z komfortní zóny a užít si zahraniční pobyt naplno!

Agentura Channel Crossings zajišťuje dopravu do určené destinace.

Transfery z a na letiště zajišťuje hostitelská rodina. Pro využití bezplatných transferů je nutné dodržet určené letiště.

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě