Jazyková a vzdělávací agentura

Státní střední škola v Německu

Studium v Německu pro středoškoláky

Program na státních středních školách v Německu je určen studentům od 13 - 18 let. Poslední roky němčina opět získává na oblibě a to zejména u mladých studentů. Nejčastěji pak vyjíždí ve druhém nebo třetím ročníku střední školy. Výhodou programů v Německu je téměř libovolná délka studia a velmi příznivé ceny samotného studia. 

Jazyk
němčina
Země
Německo
Typ kurzu
pro zájemce o studium na zahraniční střední škole
 • Nízká cena pro studenty z EU
 • Možnost volby konkrétního města za příplatek
 • Program určený pro věk 13 - 18 let
 • Skvělá příležitost jak zapracovat na druhém cizím jazyce a v krátkém čase dosáhnout co největšího pokroku
1 člověk si právě prohlíží tuto školu
Jazyk Kurz Věk Počet lekcí týdně Velikost skupiny Typ ubytování Cena
němčina Školní rok na státní střední škole 2024/2025 13 350 EUR
němčina Semestr na státní střední škole 2024/2025 6890 EUR

Cena zahrnuje umístění a studium na střední škole, ubytování v hostitelské rodině (pro zájemce je možné zajistit i ubytování v boarding schools, tedy ve školní rezidenci), hodina němčiny navíc týdně, plnou penzi, transfery z nádraží nebo letiště, přípravu podkladů pro studium, informační schůzku při výběru, informační schůzku před odletem, kompletní asistenci zástupce ChC, kompletní asistenci ze strany Německa: koordinátor, pohotovostní linka, pravidelné schůzky v místě studia, 2 reporty za semestr, 3 reporty za školní rok

Cena nezahrnuje: příplatek za volbu regionu (v základním CLASSIC), dopravu do destinace, kapesné, pojištění.

Výběr města je v základním balíčku v rukou zahraniční agentury, která studenty umisťuje. Umístění se odvíjí podle počtu míst na státních středních školách, podle dostupnosti hostitelské rodiny, ale také podle zaměření studenta. 

Studenti, kteří mají vyhlídnuté konkrétní město a chtějí do něj být umístěni, musí zvolit program SELECT. V rámci programu SELECT je možné vybírat z těchto měst: 

 1. Bayreuth
 2. Berlin
 3. Bremen
 4. Dresden
 5. Hamburg
 6. Koblenz
 7. Lübeck
 8. Minden
 9. Nürnberg
 10. Ulm

Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách ve sdíleném pokoji. V případě zájmu lze na vyžádání zajistit jednolůžkový pokoj za příplatek cca 2700 Kč měsíčně. Ubytování zahrnuje plnou penzi (obědy formou studeného balíčku). V Německu mohou být rodiny velmi multikulturní a nelze vyžádat typicky německou rodinu. Vždy jde však o v Německu usazenou, německy mluvící rodinu. 

Ubytování  (a studium) je možné zajistit i na tzv. boarding schools, tzn. v rezidencích internátních škol. Takové pobyty lze zajistit pouze na semestr nebo celý školní rok. Počítejte však s vyšší cenou, viz tabulka cen.


Program je možné absolvovat v délce 2 měsíce, 3 měsíce, 4 měsíce, 5 měsíců nebo 11 měsíců. Kratší délku studia nelze garantovat, záleží na obsazenosti škol. Na kratší programy (2, 3 a 4 měsíce) doporučujeme ptát se s ročním předstihem. 


Agentura Channel Crossings zajišťuje kompletní dopravu do určené destinace. 

Transfery z nádraží a letišť jsou zahrnuty v ceně programu.

Napište nám

Zavolejte nám

210215340

Navštivte nás

Channel Crossings Karlín

Meteor C

Thámova 32

Praha 8

Ukázat na mapě