O nás

Lenčin, tedy i náš příběh

Do roku 1989 ovládaly výuku jazyků státní agentury, ve kterých v drtivé většině převažovaly kurzy ruštiny. Když se po revoluci otevřely hranice, lidé prahli po dvou věcech – cestovat do dosud zakázaných zemí a učit se vytouženou angličtinu. Výjimkou nebyla ani Lenka Pavilková, která odjela studovat až za velkou louži. Své studium angličtiny a tělesné výchovy úspěšně dokončila, a nadto v Americe potkala Floyda Curtise. Oba se vrátili do Čech s jasným cílem – podělit se o své znalosti jazyka a reálií. A tak v roce 1993 založili Channel Crossings, jednu z prvních jazykových agentur v té době.


Proč zrovna Channel Crossings?

„Kanál La Manche byl po revoluci jakousi hvězdnou bránou, každý se chtěl podívat do Británie, do Londýna. V té době ještě nefungoval tunel a jedinou možností, jak se na ostrovy dostat, byl trajekt přes kanál. Překonávání kanálu (tedy channel crossings) bylo v té době téměř symbolické,“ vysvětluje název agentury sama její zakladatelka.

1993
Založení Channel Crossings

Lenka Pavilková si ze studia v Americe nepřivezla jen svého partnera Floyda Curtise, ale i touhu podnikat a vyučovat angličtinu. Společně s Floydem tak založili agenturu Channel Crossings zaměřenou na výuku angličtiny a překladatelské a tlumočnické služby. V té době byli jejími jedinými zaměstnanci, a výuka tak nejčastěji probíhala u nich doma. Ale naštěstí se svým stylem výuky slavili úspěch, a tak už za rok mohli najmout lektory němčiny, francouzštiny, španělštiny a italštiny.

1997
První oficiální kancelář v Dřevné ulici

Tento rok znamenal konec všemu úřadování a vyučování na koleni. Otevřeli jsme naši první oficiální kancelář v Dřevné ulici u Palackého náměstí na Praze 2. Lenka už tak konečně nemusela mít u sebe doma nastěhovanou celou agenturu.

2003
Jsme zakládajícím členem Asociace jazykových škol ČR

V naší výuce jsme vždycky upřednostňovali kvalitu před kvantitou. Naštěstí se na trhu dalo najít ještě pár takových, a tak jsme se spojili ve větší celek. Společnými silami jsme zdokonalovali jazykové vzdělávání v České republice, zejména podporou profesního vývoje jejích členů. Tato asociace je v dnešní době už součástí Asociace jazykových škol (AJŠ), ale její stanovy jsou shodné s těmi, které jsme v roce 2003 pomohli ustanovit.

2013
Stali jsme se Vzdělávací institucí roku

To je něco, jako kdybychom vyhráli Oscara, ale za vzdělávání. Titul totiž uděluje Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) a hodnotí přes 40 kritérií, mezi které patří například kvalita vzdělávání, orientace na zákazníka, rozvoj lektorů nebo etické chování.

2018
Slavíme 25 let na trhu

Tento velký mezník v naší historii jsme chtěli oslavit velkolepě. Ale šampaňské vyprchá, balónky splasknou, proto jsme vymysleli projekt, který udělá radost nejen nám, ale i ostatním. Nazvali jsme ho „Příběhy pomoci“. Po celý rok 2018 jsme vám postupně představovali příběhy sedmi lidí nebo organizací, kterým náš finanční nebo věcný dar výrazně ulehčil životní situaci. Všechny příběhy si můžete přečíst zde.

Proč jsme tu

Úspěch. Prosperita. Poznání. Potenciál. Je to jeden z vašich cílů? Pak je i tím naším. Jazykové vzdělávání, schopnost vyjádřit se v jiném jazyce a mít tak možnost světové expanze je přímá cesta k vašemu cíli. Používáním jiného jazyka rozšiřujeme své obzory, obohacujeme svou perspektivu, navazujeme cenné kontakty… Jazykové znalosti zkrátka otevírají dveře do mnoha oblastí. A naším cílem je vám tyto dveře pomoci otevřít. Dveře k úspěchu, k prosperitě, k novému poznání, k využití vašeho potenciálu.

Smyslem naší společnosti je šířit poselství překonávání hranic a jazykových bariér. Z toho důvodu se také jmenujeme Channel Crossings. Chceme podpořit vaše jazykové vzdělávání a nabídnout vám překladatelské a tlumočnické služby se zárukou té nejvyšší kvality. Důkazem naší prestiže jsou naše ocenění, členství a certifikáty, k jejichž získání je zapotřebí splňovat přísná kritéria. Za 25 let našeho působení jsme rozšířili naši společnost do oblasti jazykového školy, překladatelství, tlumočení a studia v zahraničí. Díky těmto zkušenostem patříme k nejvýznamnějším jazykovým agenturám v České republice a můžeme vám tak nabídnout komplexní portfolio jazykových služeb.


Naše vedení

Lenka Doležalová Pavilková

Majitelka Channel Crossings

Kde je vůle, tam je cesta.

Irena Vavrochová

Manažerka - jazyková škola

Robert Chalupecký

Manažer - jazyková škola

Adéla Müllerová

Manažerka studia v zahraničí

Traveling is the only thing you buy that makes you richer.

Tomáš Michálek

Business development manager

Kamila Kadlíková

Personalistka

Žij každý den, jako bys právě v něm měl prožít celý svůj život.